Ethereum Nedir? Ethereum güvenli mi?

2 767

Ethereum Nedir? Etherum Bitcoin Farkı? Etherum Altcoin midir?

Dijital Dünya gelişimine son sürat devam ediyor elbette dijital finans Dünyasıda bu gelişimin bir parçası. Dijital para yeni olması sebebiyle  anlaması biraz zor bir kavram. Eğer sanal para konusunu yeni araştırmaya başlamışsanız bitcoin ile okumaya başlamanızı tavsiye ederiz. Dijital para birimlerinden biri ve en karmaşığı olan ethereum (eteryum) kesinlikle sıradan bir altcoin değildir.

Etherum geliştirici grubu bitcoin’in içerisinden çıkıyor ve bitcoin ve etherum birbirinden tamamıyla ayrı kulvarlarda yarışıyor. Bu verdiğimiz bilgilerin içersini biraz daha doldurmak gerekirse: Bitcoin madenciliği gibi etherum madenciliği de yapılabiliyor. Etherum, blokchain mantığını kullanarak hareket ediyor ve geliştiriciliğini yaptığı protokol veya protokoller aracılığıyla bilgisayarların cpusunu kullanarak üretim yapıyor.

Ethereum Nereden Takip Edebilirim?

Ethereum sosyal medya hesaplarından, forumlarından veya resmi web sitelerinden takip edebilirsiniz. Ethereum ile işlem yapmaya başlamadan oldukça uzun bir süre okuyup araştırmanız şiddetler tavsiye edilir.

Konu ile ilgili soru, görüş ve önerileriniz için tıklayınız.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları