Ethlend nedir? Borç almak için artık bankaya mecbur değilsiniz!

0 1.215

Ethlend nedir? Nasıl çalışır?

Kripto para piyasasına her gün bir yenisi ekleniyor desek yanlış olmaz bunlardan bir tanesi de ethlend. Nisan 2018 itibariyle dijital borsalarda işlem gören kripto para sayısı 1300’e oldukça yakın. Bu bolluğun sonsuza dek sürmeyeceğini düşünürsek yeni arz edilen her kripto para mutlaka yeni bir şeyler vaat etmesi gerekiyor  aksi takdirde yatırım alma şansı yok denecek kadar az.

Etherlend’in temel özelliklerini inceleyerek başlamakta fayda var. Bazı özellikleri diğer kripto coinlerde de mevcut olsada etherlend tarafından ilk kez getirilen özelliklerde mevcut. Ethereum ağı üzerinde çalışan sistem, aynı zamanda ethereum ağına da popüler sağlamaya devam ediyor.

Ethland özellikleri :

  • Decentral ve peer to peer olması. Bir kripto paranın sahip olması gereken ilk özellik merkezi olmamak olmalı.
  • Şeffaflık, diğer paraların aksine etherlend şeffaflığa çok önem veriyor.
  • Demokratik olmak veya eşitlikçi olmak, ülkenizin faiz oranının düşük veya yüksek olması onları ilgilendirmiyor, Dünya’nın neresinde olursanız olun aynı faiz oranı ile borç alıp veriyorsunuz.
  • Eşitlikçi olmanın bir sonucu olarak Merkez Bankası kararları veya Hükümet politikaları pek umurunuzda olmuyor.

Ethland nasıl çalışıyor?

Borç alan ve borç veren ethlend ağı üzerinde buluşuyor, borç talep eden istediği borcu ve teklif ettiği faizi belirtip bir de güvence gösteriyor. Borç veren ise iki seçeneğe sahip kabul etmek veya reddetmek, eğer kabul ederse akıllı kontrat karşılıklı imzalanıyor ve karşılığında borçlanma gerçekleşiyor.

“ Neden banka yerine ethlend? ” sorusu elbette sorulabilir ve daha iyi anlaşılabilmesi için elbette bu sorunun sorulması kadar doğal bir durumda yoktur. Öncelikle kolay teminat bunun ilk cevabı olabilir, banka tarafından kabul edilecek olan teminatlar sınırlı sayıdadır. Ancak ethlend üzerinden dijital ortamda karşı tarafın kabul edeceği herhangi bir şeyi teminat bırakabilirsiniz. Borç veren  açısından ise dahi iyi kazanma şansı bunun en büyük gerekçesi olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

Ethlend üzerinden ne teminat verilebilir?

Tamamını içeren teminat listesine buradan ulaşabilirsiniz. İlerleyen yıllarda yani akıllık kontratlar gelişip delil kıymeti arttıkça teminat verilebilen nesne sayısında artış olması kaçınılmaz. Ethlend token satışı 2017 sonunda tamamlandı, diğer bir deyişle ethlend token yatırımı yapmak artık pek mümkün değil ancak ethereum ağı üzerinden borç vererek kazanmak hala mümkün.

Ethlend ve diğer tüm para birimlerinin ve hatta blockchain teknolojisinin önünde hala çok ama çok uzun bir yol var demek yanlış olmaz. Ancak taktir etmek gerekir ki, sansür, kara propaganda ve tüm olumsuz haberlere rağmen kripto paraların ilerleyişi sürüyor.

Daha fazla detay için forum sitemize davetlisiniz.

ethlend-nedir-nasildir?

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları